השאירו פרטים ונדבר בהקדם האפשרי:

סיפורי הצלחה

קצבת שירותים מיוחדים

למי משולמת הקצבה?

קצבת שירותים מיוחדים משולמת לאנשים אשר זקוקים לעזרה רבה של הזולת בביצוע פעולות היום-יום (לבוש, רחצה, שליטה על הסוגרים, ניידות בבית, אכילה)ומשק הבית (הכנת מזון, הפעלת מכשירים, אחזקת בית, טיפול תרופתי, קניות, סידורים מוסדיים וכספים), לאנשים הנמצאים במצב של תשישות נפש וכן לאנשים העוברים טיפולים רפואיים אינטנסיביים כמו דיאליזה או כימותרפיה.


האם ניתן לקבל את הקצבה בנוסף לקצבת נכות כללית?

נכים רבים אינם מודעים לעובדה שבנוסף לקצבת נכות כללית שהם מקבלים מביטוח לאומי הם יכולים לקבל גם קצבת שירותים מיוחדים עבור העזרה לה הם זקוקים בפעולות היום-יום ומשק הבית, כך שניתן לקבל את שתי הקצבאות במקביל. אדם המקבל קצבת נכות כללית ייבדק לצורך תביעה לקצבת שירותים מיוחדים במידה שנקבעה לו נכות רפואית בשיעור של 40% לפחות לעניין שירותים מיוחדים.

קצבת שירותים מיוחדים


האם אדם שלא איבד את כושר עבודתו יכול לקבל את הקצבה?

גם אדם שלא מקבל קצבת נכות כללית עשוי להיות זכאי לקצבת שירותים מיוחדים וניתן לקבל את הקצבה גם בזמן שממשיכים לעבוד ויש הכנסות מעבודה ומלבד שההכנסה החודשית מעבודה אינה עולה על 5 פעמים השכר הממוצע במשק (62,680 ₪- נכון לשנת 2024). אדם שלא מקבל קצבת נכות כללית ייבדק לצורך תביעה לקצבת שירותים מיוחדים במידה שנקבעה לו נכות רפואית בשיעור של 75% לעניין שירותים מיוחדים.


עד איזה גיל ניתן להגיש את התביעה?

את התביעה ניתן להגיש רק עד גיל פרישה (גיל 62 לנשים ו-67 לגברים), אך במידה והקצבה מאושרת היא תמשיך ותשולם גם לאחר גיל הפרישה.

מי שנמצא במוסד שניתנים בו שירותי רפואה, סיעוד או שיקום אינו זכאי לקצבה.


מהן רמות הזכאות?

ישנן שלוש רמות המבטאות את מידת התלות בזולת ומהן נגזר גובה הקצבה המשולמת:

דרגה I– מבטאת עזרה רבה בעשיית רוב פעולות היום-יום ומשק הבית ברוב שעות היממה או מי שזקוק להשגחה מתמדת. מזכה בקצבה בשיעור 50% – 1,771 ש"ח (נכון לשנת 2024).

דרגה II– מבטאת עזרה רבה בעשיית כל פעולות היום-יום ומשק הבית ברוב שעות היממה. מזכה בקצבה בשיעור 112% – 4,009 ש"ח (נכון לשנת 2024).

דרגה III– מבטאת תלות מוחלטת באחר בעשיית כל פעולות היום-יום ומשק הבית בכל שעות היממה. מזכה בקצבה בשיעור 188% – 6,542 ש"ח (נכון לשנת 2024).

דרגה IIII- מבטאת תלות מוחלטת באחר בעשיי כל פעולות היום-יום ומשק הבית הכל שעות היימה וצורך בשגחה מתמדת. מזכה בקצבה בשיעור 235%- 8,313 ש"ח (נכון לשנת 2024).


האם ישנה זכאות רטרואקטיבית?

את הקצבה ניתן לקבל רטרואקטיבית לתקופה של עד 6 חודשים מיום הגשת התביעה בתנאי שהועדה קבעה שהאדם ענה על כל התנאים המזכים.

אם כן, כאשר מגישים תביעה לקצבת נכות כללית, יש מקום לשקול פנייה גם בנושא של שירותים מיוחדים. אם אתם מתלבטים האם מגיעים לכם או לקרובי משפחה שלכם קצבת שירותים מיוחדים, איך לעזור להם לקבל קצבה שכזו והאם נקבעה להם קצבה המשקפת את מצבם אני ממליץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום, אשר יבדוק את סיכויי התביעה וילווה אתכם לכל אורך הדרך עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות.

Paste your AdWords Remarketing code here